Country odpoledne u koní 15. 7. 2017

Country odpoledne na Jarošově statku se stává oblíbenou akcí především pro rodiče s dětmi. Tradičně pořádáme toto odpoledne se SaK Studénka p.o. V letošním roce hrála k poslechu i tanci country kapela SMEČKA  a členové týmu Jarošova statku se postarali o doprovodný program. Za doprovodu skvělé hudby kapely Smečka si mohly děti hrát různé hry, které pro ně připravily Renata Světlíková a Katka Macháčková. Oblíbebé bylo skákání v pytli i malování na obličej. Kdo měl zájem, mohl si hrát na pískovišti nebo se povozit na poníkovi. Většina dětí této možnosti ráda využila. Občerstvení zajistil SaK Studénka.

O přestávkách mezi hraním kapely se o program postarali členové týmu Jarošova statku. Za čtyři roky činnosti aktivit na statku už můžeme sestavit samostatný program. Ti, kdo na naše akce chodí od začátku, ocenili zručnost a šikovnost našich dětí. Děvčata předvedla synchronní jízdu na koních, kterou s nimi secvičila Petra Kotlárová. Potože Petru v závěru odvolaly mateřské povinnosti, závěr představení si Marta Čermáková a Tereza Vyorálková musely docvičit samy. Ukázky disciplín, kterým se na statku věnujeme jsme předvedli v ukázce disciplíny Lead Rein, kde se účastnili naši úplně nejmladší jezdci, Laura Nikelová s Rozárkou a Martin Jakl s Reginou. Ukázku parkuru předvedly Tereza Vyorálková s Eponou a Kateřina Štěpánová s Lancelotem. Silvie Jaklová předvedla ukázku voltiže a ukázku výcviku koní na dlouhé oprati Marta Čemáková a Tereza Vyorálková. K oblíbeným aktivitám na Jarošově statku patří i práce s kozami, Amálka, Aluška, Ria a Oskar potěšili diváky svými kousky. Přes překážky skáčou ovšem nejen koně, ale také králíci.

 

Závěr programu patřil tanečnímu představení Kateřiny Štěpánové s Lancelotem a Marty Čermákové. Taneční představení navané „Přízrak“ s děvčaty nacvičila opět Petra Kotlárová.

Velké poděkování patří nejen kapele Smečka za vynikající atmosféru, ale také SaK Studénka p.o. za skvělou spolupráci.

Fotogalerii k akci máme zde

Videoukázka TV Odra