Pony sport

V současnosti jsou jezdecké kroužky plně obsazené.

 

Co to je?

Aktivita určená pro středně pokročilé a pokročilé jezdce od 8 do 16 let, do cca 60 Kg (toto omezení je nutné vzhledem k zatížení poníků). Probíhá formou pravidelných tréninkových hodin se zaměřením na sportovní pony disciplíny.

 

Co je cílem?

Pravidelným cílevědomým tréninkem připravovat postupně děti a poníky na různé sportovní pony soutěže. V případě hlubšího zájmu je možná i příprava na pony licenci a účast na hobby nebo oficiálních závodech.

 

Jak těchto cílů dosáhneme?

Pod vedením cvičitele budou probíhat tréninkové lekce zaměřené na výuku péče o poníky, drezurních prvků, kavaletovou práci, skoků, bezpečné jízdy v terénu a ostatní sportovní pony disciplíny.  Po dosažení potřebné úrovně je možná účast na závodech a pony soutěžích.

 

Podmínky přijetí do Pony sportu:

Potřebné jezdecké dovednosti, cílevědomost a spolehlivost. Jezdecké dovednosti posoudí cvičitel. Středně pokročilý jezdec: Ovládá základy péče o koně (čištění, sedlání, ošetřování). Zvládá základní jízdárenské cviky. Ovládá samostatně koně v kroku, klusu a cvalu. Přechody krok-klus, klus-cval, zastavení. Má v potřebné míře uvolněný korektní sed a nezávislou ruku. Pokročilý jezdec: Kromě dovedností středně pokročilého jezdce se umí bezpečně pohybovat s koněm v terénu, má základní zkušenosti s drezurní a kavaletovou prací a skoky, popřípadě jezdeckou nebo pony licenci.

Tréninky probíhají v PONDĚLÍ od 15.00 do 17.00. Aktivita probíhá také v době letních prázdnin.

 

Od 1. 9. 2015 je nově součástí kroužku zavedená povinná příslužba 1 x měsíčně  v jeden víkendový den  v délce 5 hodin (dopoledne nebo odpoledne). Jde o praktickou výuku péče o koně, poníky a ostatní zvířata na statku formou výpomoci přiměřené věku a schopnostem dítěte.

 

Cena:  800,- Kč/měsíc.  Je možné platit v hotovosti nebo na účet č. 3817394319/0800, vždy do 25. dne předchozího měsíce. Do poznámky k platbě prosím uveďte jméno dítěte a celý název kroužku. 

 

Kontakt a informace:

Ing. Svatava Vidoňová, svatka.vid@seznam.cz , tel. 732 190 794

 

PŘIHLÁŠKA

INFORMACE