Start pony

Co to je?

Malý chovatel, vystavovatel a jezdec .Jde především o vodění a předváděn poníků na výstavách,ježdění na ponících vedených vodičem, pokročilejší děti se učí jezdit samostatně Pravidelný kroužek (1x týdně) pro děti od 3 let. Je určen pro začínající a mírně pokročilé jezdce. U této aktivity je nutná aktivní účast rodičů v roli dozoru a vodiče poníka (začátečníky zaučíme). V případě, že rodiče nemohou nebo se  nechtějí účastnit jako vodič poníka, je nutné si vodiče zajistit.

Co musí zvládnout vodič:

-       Základní bezpečnou komunikaci s poníkem

-       Čištění a úpravu poníka na výstavu

-       Nauždění a nasedlání poníka

-       Vodění poníka s dítětem v kroku a klusu dle pravidel příslušných vystavovatelských disciplín

 

Co je cílem?

Cílem je interaktivní formou naučit děti jak teoretické, tak praktické základy  péče o poníky, výstavnictví a ježdění na ponících. Rozvíjet u dětí vztah k přírodě, poníkům, koním a ostatním zvířatům. Poskytnout jim možnost smysluplně trávit volný čas v souladu s přírodou.

 

Jak těchto cílů dosáhneme?

Aktivity kroužku budou probíhat pravidelně 1x týdně. V areálu Jarošova statku si děti postupně osvojí teoretické znalosti i praktické dovednosti v péči o poníky, vystavování a základy ježdění. Naučí se také základům přirozené komunikace s poníky. Budeme připravovat různá představení, účastnit se přehlídek a výstav. Děti budou mít možnost účastnit se jezdeckých a vystavovatelských soutěží (např. Lead Rein aneb „Dítě na poníku s vodičem,  First ridden aneb Začínající jezdec a Malý vystavovatel“). Dle zájmu na úrovni klubové, regionální, národní i mezinárodní. Vzhledem k tomu, že při soutěžích a závodech hraje vodič poníka důležitou roli, je aktivní účast rodičů (popřípadě vodiče) nutná.

 

Kdo nám s tím pomůže?

Dětem se bude věnovat tým zkušených instruktorů pod vedením Ing. Svatavy Vidoňové. S výukou přirozené komunikace nám pomohou dvě milé slečny plemene american miniature horse, Popelka a Baruška. Pro výuku vystavovatelských a jezdeckých dovednosti jsou připraveni poníci různých velikostí a plemen. Zaměřujeme se především na chov plemene velšských poníků, které jejich charakterové vlastnosti přímo předurčují pro práci s dětmi. Těší se na vás poníci: Trawel Regina, Mezennest´s Ramona, Lanýsek – Piškot, strejda Filip,Pupi a hříbata Vinium Bonita a Vidi Bubble a Valentýnka.

 

Chcete se stát členy našeho Pony klubu – kroužku Start Pony?

Kroužek bude pravidelně probíhat od  každou STŘEDU, v 16:30 - 18:00 a probíhá i v době prázdnin.

 

Cena kroužku je 1 000,- Kč měsíčně. Je možné platit v hotovosti nebo na účet č. 3817394319/0800, vždy do 25. dne předchozího měsíce. Do poznámky k platbě prosím uveďte jméno dítěte a celý název kroužku. 

 

Chcete – li se přihlásit, napište své jméno a kontakt, jméno a věk dítěte, popřípadě jeho jezdecké zkušenosti na e-mail: svatka.vid@seznam.cz , tel. 732 190 794. 

 

Děti budou potřebovat dlouhé elastické kalhoty, pevnou sportovní obuv, přilbu, popř. bezpečnostní vestu (do začátků můžeme zapůjčit) a sportovní oblečení. Na první lekci prosím přineste vyplněnou přihlášku.

 

PŘIHLÁŠKA

INFORMACE