Již třetím rokem naše společnost Příroda kolem nás o.p.s. uspořádala akci Pony den Studénka, která se konala dne 9. září. Tento den byl věnován nejen poníkům, ale také všem, kteří se účastní již II.ROČNÍKU MORAVSKÉHO SHOW & RIDE ŠAMPIONÁTU. V areálu Jarošova statku se sešlo 39 soutěžících a 33 poníků ze 14 stájí a organizací. Celkem proběhlo 107 startů. Počasí nám přálo a zdravá soutěživost s přátelskou atmosférou provázely celý soutěžní den. Dopoledne bylo věnováno pátému kolu Moravského Show and Ride Šampionátu, kde děti s poníky soutěžily ve speciálních výstavních třídách Mladý vystavovatel, Lead Rein (dítě na poníku s vodičem) a First Ridden (začínající jezdec). Finalisté se sejdou 1.října v Trojanovicích. Tato seriálová soutěž si získala velkou oblibu u soutěžících i u diváků. Odpoledne bylo věnováno parkurovému skákání přes křížkové překážky a to ve dvou kategoriích (do 30 cm a do 50 cm). Tyto disciplíny si užily děti i dospělí a za bouřlivého povzbuzování diváky všichni předvedli skvělé výkony. Dále se jela Jízda zručnosti v sedle, Jízda zručnosti na opratích, a na závěr pro všechny  Přeskoč, Přelez, Nepodlez.

Soutěže byly doplněny doprovodným programem pro diváky. Děti se mohly svézt na koních a ponících a po celý den probíhaly zábavné i naučné hry a nechybělo ani oblíbené malování na obličej.

Návštěvníci této akce se mohli občerstvit u stánku firmy Yolo Ostrava, mohli zakoupit jezdecké potřeby našeho sponzora Equetex-shop Krmelín a ochutnat kravské, ovčí i kozí sýry různých příchutí a to od Sýrárny u Stračeny z farmy Klokočov, které bylo možné zakoupit.

Velké poděkovávní patří všem parnterům a sponzorům, díky kterým jsme mohli pořidit krásné ceny pro všechny děti, které se soutěží účastnily. Ceny do soutěží věnovali Jezdecké potřeby Equatex-shop Krmelín, Jezdecké potřeby Ostrava Heřmanice, Město Studénka, Škoda Vagonka, a.s., Jezdecké šperky Poukar, Pivovar Koníček, Restaurace Yolo Ostrava. Děkujeme i městu Studénka, Niko & Baxer, s.r.o., Škoda Vagonka, a.s., MSV Metal Studénka, s.r.o., 4EVER, s.r.o. a Moravia Trend, s.r.o., které celou akci podpořili finančně a SAK Studénka, p.o. za propagaci akce.

Děkujeme také všem ostatním, kteří se akce zúčastnili a těší nás, že účast v letošním roce byla tak velká. I když všichni účastníci odjížděli domů unavení, věříme, že si přinesli z Pony dne plno krásných zážitků. Všichni se už těšíme na další ročník.

 

Ing. Jana Lužová

Výsledky