Zvířata na statku

Ekologický vzdělávací program pro mateřské školy 

(pro 15 - 40 dětí)

 

Cíl

Děti se seznámí s prostředím a zvířaty na statku. Osvojí si názvy všech zvířat chovaných na statku a společně pojmenují samce, samici a jejich mláďata.  Dozví se základní informace o chovaných druzích zvířatvčetně  jejich potřeb a možnostísoužití s lidmi. Naučí se základním pravidlům komunikace a manipulace se zvířaty. Prakticky si vyzkouší práci na farmě a péči o zvířata. 

 

Náplň programu: 
Venkovní vzdělávací program založený na přímém kontaktu žáků s prostředím statku a se zvířaty.  Součástí environmentálního programu je exkurze a některá z následujících environmentálních her, zaměřených na zvířata a jejich mláďata.

 

Exkurze - komentovaná interaktivní prohlídka statku s možností přímého kontaktu se zvířaty. Děti si pod vedením lektora prohlédnou statek i zvířata a v průběhu se o nich dozví spoustu užitečných informací a zajímavostí..

 

Hra na malého farmáře - děti si v praxi vyzkouší jednoduché činnosti na statku, čištění a komunikaci s minikoňmi, poníky a ostatními zvířaty. 

 

Hra - jak „mluví“ zvířata - s dětmi si povídáme o tom, že zvířata se dorozumívají zejména pomocí pohybů těla, zraku, čichu, ale také vydávají různé zvuky. Děti potom zkouší podle obrázků vydávat zvuky zvířat.

 

Hra na zvířátka - děti ve skupince dostanou za úkol ostatním představit „svoje“ zvířátko. Předvést zvuk, který vydává, říct, jak se jmenuje samec, samice a mládě. Děti mohou také zvířátko předvádět nebo o něm zazpívat písničku nebo říct básničku. 

 

 

Doba trvaní:  9.30 – 11.00, 90 minut, 10 minut přestávka

 

Cena

EVP    -   50,- Kč/ 1 dítě, minimálně však 600,- Kč

EVP Plus -  100,- Kč

 

Pedagogický doprovod - vždy na 10 dětí 1 dospělý doprovod zdarma.

ostatní dospělí 40 Kč/osoba