Holandské minikozičky

Holandské zakrslé kozičky jsou šlechtěné především na mazlení, jako společníci k dětem nebo jiným zvířatům. Mají velmi přátelskou povahu, slyší na své jméno a za lidmi běhají jako pejsci. Našim malým i velkým návštěvníkům vždy dokáží vykouzlit úsměv na tváři :-) Minizoo plánujeme v budoucnu rozšířit ještě o miniprasátka a další. 

 

ALUŠKA

Aluška je velmi milá a přítulná kozička. Za každým přiběhne na zavolání jako pejsek, obzvlášť, pokud máte v ruce něco dobrého :-) Chodí pěkně na vodítku, děti si ji tedy mohou půjčit a jít s ní po areálu na procházku.

OSKAR

Oskar je hodný, i když ze začátku trochu plachý kozlík. Je vykastrovaný, takže nemá typický kozlí pach. Když má dobrou náladu, rád se předvádí a panáčkuje, zejména pokud má publikum.

AMÁLKA

Amálka je nejmladší členkou z trojice našich holandských koziček. Je velice inteligentní, hravá a zvídavá. I když je trochu svéhlavá, tak se velice ochotně a rychle učí všemu novému. Neskutečně ji baví překonávání nejrůznějších překážek, je tedy ideálním společníkem pro "goat  agility" (kozí agility). Díky své hravé povaze vám všechny své nacvičené kousky kdykoliv ráda předvede.

Koza domácí

RIA

V srpnu 2015 rozšířila naše kozí stádečko Ria. Na Jarošův statek byla dovezena společně s valáškem Tsunamim, kterému dělala dlouhá léta věrnou společnici. Ria je velice jemná a kontaktní kozí dáma, která se moc  ráda mazlí. Děti ji mohou drbat snad úplně všude...a hlavně dlouho :)
 

Ovce ouessantské  "miniovečky"

BERUŠKA

BERTÍK