KRÁLIČÍ HOP

V kroužku Králičí Hop se budeme věnovat spoustě věcí z králičího prostředí. Naučíme se, jak správně o králíčka pečovat, povíme si něco o správné péči o něj, o krmení a probereme i některé z nejčastějších nemocí. Dále se pak budeme věnovat přímo králíčkům. Naučíme je chodit na vodítku a postupně je budeme navykat na překážky. Lze s sebou vzít svého vlastního králíčka, nebo si půjčit některého z našich ušatých kamarádů. Kroužek je vhodný pro všechny děti od 6 let.

Co je našim cílem?

  • Cílem kroužku je naučit se správně pečovat o králíka a citlivým a nenásilným způsobem jej naučit chodit a spolupracovat na vodítku.
  • Společně se naučíme, jak by mělo vypadat správné "králičí bydlení", jak bychom o králíčka měli pečovat, něco o trávení a stravě, alespoň malý základ z anatomie a také si povíme něco málo z nemocí.
  • Mezi přednáškou a samotným skákáním se také budeme věnovat čištění ubikací statkových králíčků.
  • S králíky se po tom, co se naučí jistě a klidně chodit na vodítku, budeme učit základům Králičího Hopu. K dispozici máme závodní set oficiálních překážek, díky kterému se zdatnější jedinci zvládnou připravit na závody.

Průběh lekce v praxi

Vždy na začátku kroužku bude probíhat krátké povídání na určité téma, kdy se děti naučí něco ze základní péče, nemocí, nebo anatomie králíků. Poté vezmeme králíky na vodítko a uděláme si s nimi krátkou procházku, aby děti zvládly samy králíky bezpečně ovládat. Během procházek se králík učí na vodítku porozumět signálům vodiče, ohlédne si terén a je pro něj následně snazší se v prostoru zorientovat a nebát se. Následně pak společně postavíme dráhu a děti se budou učit nejprve na jednoduchých skocích králíky vodit přes překážky. Za hezkého počasí budeme skákat venku na trávníku, v případě nepřízně počasí nám bude k dispozici krytá jízdárna. V mezičase se také budeme věnovat úklidu kotců statkových králíků, aby si děti uvědomily, že vlastnit zvíře není jen o hraní a zábavě, ale také o povinnostech. Děti se na kroužku naučí porozumět svému králíkovi, aby uměly vypozorovat, kdy je zvíře nervózní a bojí se a kdy nám naopak plně důvěřuje, což je při budování společného vztahu nesmírně důležité.

Co s sebou?

Sportovní oblečení a obuv.

V případě, že se dítě kroužku bude účastnit s vlastním králíkem:

  • je nutné mít pro králíka vhodnou přepravku vystlanou podestýlkou a především senem a napaječkou,
  • nějaký pamlsek pro králíčka za odměnu,
  • je třeba mít vhodný postroj a vodítko (vše si ukážeme na první lekci),
  • v úvahu nepřipadají navinovací vodítka, vodítka s příliš velkou karabinou, postroje typu "vestička" a obojky,
  • z důvodu bezpečnosti zvířete je nutné mít jej na vodítku, i když je venku zvyklé být bez něj.

Jak se můžete přihlásit?

Pokud si budete chtít tuto aktivitu přijít vyzkoušet poprvé, je nutné si předem zarezervovat místo zasláním zprávy na e-mail info@jarosuvstatek.cz.

Platby, docházka a omluvy

Cena za jednu lekci je 300 Kč. Účast na kroužku se platí vždy na měsíc dopředu.
Celkovou měsíční částku 1200 Kč, resp. 1500 Kč (dle počtu lekcí v měsíci) je možné uhradit v hotovosti, kartou nebo na účet 3817394319/0800 vždy do 25. předchozího měsíce. Při platbě na účet prosím vždy do poznámky uveďte "KH" a jméno Vašeho dítěte.
Omluvy se řeší přes e-mail info@jarosuvstatek.cz nebo přes tel. konkrétního lektora. Částka za lekci propadá, pokud omluva přijde později než 24 hodin před začátkem lekce.

Podmínky účasti

Lekcí se smí účastnit pouze zdravá zvířata v dobrém stavu a kondici. Před každou lekcí musí každý králík projít zdravotní přejímkou (kontrola výtoku z nosu, očí, průjem, vnější parazité...) a musí se prokázat platným očkovacím průkazem. Je nutné mít platné očkování na Mor a Myxomatózu - vakcinace musí proběhnout nejméně 3 týdny před akcí (v případě prvního očkování) a musí být stále v imunitě - délku účinnosti určuje výrobce vakcíny, obvykle se jedná o 1 rok na králičí mor a 6 měsíců na myxomatózu. Březí a kojící samice a králíci mladší 4 měsíců se nemohou účastnit. V případě shledání příznaků nemoci, nebo neplatného/propadlého očkování se králík NESMÍ účastnit a musí být odnesen z důvodu bezpečnosti ostatních zvířat z areálu.

Lektor kroužku

Nikola Kubalová
+420 739 839 908