Hráty se zvířátky

Co jsou Hrátky se zvířátky?

Příjemné a smysluplné trávení volného času s poníky a ostatními zvířaty v příjemném prostředí areálu Jarošova statku. Tato aktivita je určena těm nejmenším dětem ve věku 2 – 5 let v doprovodu jejich rodičů, kteří zde nejsou jen pouhým dozorem nebo pozorovateli, ale aktivně se do programu zapojují a spolupracují s dětmi a lektorem. 

Co je našim cílem?

  • Umožnit dětem a jejich rodičům prožít jedinečné společné chvíle strávené v kontaktu se zvířaty v příjemném prostředí historického areálu Jarošova statku.
  • Hravou a nenásilnou formou za využití animoterapeutických prvků podpořit u dětí kladný vztah ke zvířatům a celkově k přírodě.  
  • Přirozeným způsobem už i ty nejmenší děti učit, jak se správně ke zvířatům chovat, jak s nimi komunikovat a bezpečně manipulovat. S využitím animoterapie také pomůžeme dětem (i rodičům) společně překonat počáteční nedůvěru a strach.
  • Jednoduchá péče o naše velká i malá zvířata přispívá u dětí k rozvoji jejich empatického vnímání, sociálních a komunikačních dovedností a v neposlední řádě také ke zdokonalování hrubé i jemné motoriky

Průběh lekce v praxi

V rámci pravidelných setkávání dětem v doprovodu rodičů postupně představíme všechny zvířecí obyvatele statku a ukážeme si, jak se o ně správně postarat, aby byla naše zvířátka spokojená. V rámci možností se vždy na jedno z nich zaměříme podrobněji. 
S poníky, ovečkami a kozičkou budeme chodit na procházky (pokud to průběh lekce dovolí, děti na ponících i svezeme). Naučíme se správně pečovat o srst poníků i malých zvířátek, pod dozorem lektora je společně nakrmíme a samozřejmě se budeme často také mazlit. V případě nepříznivého počasí si ukážeme, jak lze z přírodních materiálů kreativně tvořit.

Co s sebou?

Protože se většina programu odehrává venku, doporučujeme vhodné pohodlné sportovní oblečení dle počasí a pevnou uzavřenou obuv. Přilbu pro dítě v případě jízdy na poníkovi můžeme i zapůjčit.

Jak se můžeme přihlásit?

Pokud se budete chtít této aktivity zúčastnit, je nutné si předem zarezervovat místo zasláním zprávy na e-mail kotlarova@jarosuvstatek.cz.

 Případné DOTAZY Vám rádi zodpovíme na telefonním čísle 724 576 683.

Platby, docházka a omluvy

  • čtvrtek: 16:00-17:00 (200 Kč/lekce)
  • sobota: 10:00-12:00 (300 Kč/lekce)

Přihláška Vás nezavazuje k povinnosti účastnit se všech lekcí (a nemusíte svou neúčast ani omlouvat). Proto se každá lekce platí vždy zvlášť (před začátkem). V případě zájmu o lekci si, prosím, předem zarezervujte místo na e-mailové adrese kotlarova@jarosuvstatek.cz. Pokud máte již zarezervované místo a lekce se nemůžete zúčastnit, oznamte nám to, prosím, co nejdřív na tel. číslo 724 576 683.

Lektorský tým

Mgr. Petra Kotlárová – čtvrtek
Renáta Janošová – sobota (1x za 14 dní)
Kateřina Macháčková – sobota (1x za 14 dní)
Mgr. Terezie Rozprýmová – čtvrtek i sobota (lektor v záloze)

Těšíme se na Vás :-)