MALÝ FARMÁŘ

Co je MALÝ FARMÁŘ?

Volnočasová aktivita, která umožňuje dětem již od 5 let věku smysluplně trávit volný čas v kolektivu kamarádů venku v přírodě v kontaktu se zvířaty. Společná péče o poníky a jiná menší hospodářská zvířata bude vždy doplněna i teoretickým výkladem. Děti si tak, kromě osvojení si praktických dovedností, z lekcí odnesou i spoustu zajímavých poznatků. 

středa 16:30-17:30

Co je našim cílem?

  • Odtrhnout děti doma od počítačů a umožnit jim strávit jejich volný čas mezi kamarády v příjemném prostředí areálu Jarošova statku. Pobyt venku na čerstvém vzduchu v kontaktu se zvířaty přispívá k jejich vyšší fyzické i psychické odolnosti organismu.
  • Hravou a nenásilnou formou za využití animoterapeutických prvků podporujeme u dětí kladný vztah ke zvířatům a celkově k přírodě.  S využitím animoterapie také dětem pomáháme překonat počáteční strach a nedůvěru ke zvířatům.
  • Přirozeným způsobem děti učíme, jak se správně ke zvířatům chovat, jak s nimi komunikovat a bezpečně manipulovat. Pravidelnou péčí o zvířata se děti učí i zodpovědnosti, vzájemné důvěře a spolupráci s kamarády.
  • Jednoduchá péče o naše velká i malá zvířata přispívá u dětí k rozvoji jejich empatického vnímání, sociálních a komunikačních dovedností a v neposlední řádě také ke zdokonalování hrubé i jemné motoriky.

Průběh lekce v praxi

V rámci pravidelných setkávání dětem postupně představíme všechny zvířecí obyvatele statku a v praxi si vyzkoušíme, jak se o ně správně postarat, aby byla naše zvířata spokojená a zdravá. V rámci možností se vždy na jedno z nich zaměříme a podrobněji se seznámíme s jeho způsobem života.
Naučíme se správně pečovat o srst poníků i malých zvířátek, prohloubíme své znalosti v oblasti trávení a výživy zvířat a samozřejmě je budeme společně pravidelně krmit.
S většími zvířaty (poníci, ovce a kozy) budeme chodit na procházky, kde si ukážeme, jak správně a bezpečně držet vodítko a také jak bezpečně se zvířetem na vodítku manipulovat i na veřejných místech v blízkém okolí areálu Jarošova statku, i když je mnohem větší a těžší než my.
Společně budeme pravidelně i sedlat a uzdit poníky a pokud to průběh lekce dovolí, budou mít děti možnost se na ponících i svézt a zacvičit si. V případě nepříznivého počasí si ukážeme, jak lze z přírodních materiálů kreativně tvořit.

Co s sebou?

Protože se většina programu odehrává venku, doporučujeme vhodné pohodlné sportovní oblečení dle počasí a pevnou uzavřenou obuv.  Přilbu, která je nutná pro jízdu dítěte na poníkovi, doporučujeme vlastní (nemusí být jezdecká), ale v případě potřeby můžeme i zapůjčit.

Jak se můžete přihlásit?

Pokud si budete chtít tuto aktivitu přijít vyzkoušet poprvé, je nutné si předem zarezervovat místo zasláním zprávy na e-mail info@jarosuvstatek.cz.

Platby, docházka a omluvy

Cena za jednu lekci je 250 Kč. Účast na kroužku se platí vždy na měsíc dopředu.
Celkovou měsíční částku 1000 Kč, resp. 1250 Kč (dle počtu lekcí v měsíci) je možné uhradit v hotovosti, kartou nebo na účet 3817394319/0800 vždy do 25. předchozího měsíce. Při platbě na účet prosím vždy do poznámky uveďte "MF" a jméno Vašeho dítěte.
Omluvy se řeší přes e-mail info@jarosuvstatek.cz nebo přes tel. konkrétního lektora. Částka za lekci propadá, pokud omluva přijde později než 24 hodin před začátkem lekce.

Lektor kroužku

Mgr. Petra Kotlarová
+420 724 576 683