Příměstské tábory na Jarošově statku

“A proč potřebuje ty podkovy?” Nechte děti vyzkoušet si roli farmáře nebo jezdce na statku mezi živými zvířaty. Poznají, že se zvířátky to není jen zábava, ale i práce a zodpovědnost.  

To vše každé prázdniny na Jarošově statku ve Studénce, 15 minut autem z Ostravy.  

Termíny táborů pro rok 2022

Červenec

Srpen

4.-8. Indiánský Farmář Junior - NEKONÁ SE 1.-5. Indiánský Farmář Junior
11.-15. Jezdecko-chovatelský - PLNĚ OBSAZEN
Farmář Junior a Cesta do raného středověku
8.-12. Jezdecko-chovatelský - PLNĚ OBSAZEN
Farmář Junior Přírodovědec
18.-22. Farmář Junior 15.-19. Farmář Junior a Králičí hop
25.-29. Jezdecko-chovatelský - PLNĚ OBSAZEN
Farmář Junior a Králičí hop
22.-26. Jezdecko-chovatelský - PLNĚ OBSAZEN
Taneční Farmář Junior - NEKONÁ SE


Novinka

Letošní novinkou tábora Farmář Junior je rozšíření některých turnusů o doplňující různě zaměřená témata, která se budou prolínat s hlavní farmářskou náplní. Kromě klasického Farmáře Juniora, jehož náplň možná znáte z minulých let, můžete nově vybírat i z těchto témat:

  • Farmář Junior a Cesta do raného středověku
  • Farmář Junior a Králičí hop
  • Farmář Junior Přírodovědec
  • Taneční Farmář Junior
  • Farmář Kutil - připravujeme
  • Rodinný Farmář - připravujeme

Bližší popis k jednotlivým zaměřením táborů naleznete zde.


Farmář Junior

Hlavním tématem tábora je poznávání přírody a zvířat na statku - koní, poníků a dalších zvířátek. Děti se dozví, jak se o zvířata na statku starat, jak je čistit a krmit a co vše potřebují ke spokojenému životu. Základní „farmářské“ činnosti si samy vyzkouší, stejně jako nejkrásnější pohled na svět – pohled z koňského hřbetu. Každý turnus Farmáře Juniora + má jiné zaměření, díky kterého se mění náplň jednotlivých programů.

Do programu je zařazena jízda na koni nebo poníkovi s vodičem. Děti se také seznámí s dalšími zvířátky na statku – oslíkem Karkulkou, quessantskými mini ovečkami, králíky a morčaty a pomohou se o ně starat. Těšit se mohou také na spoustu her, zábavy, pohybu, procházky, tvořivé dílničky a poznávání nových kamarádů a kamarádek. Doporučený věk dětí na tábor je 6-15 let, mladší děti po konzultaci s rodiči.

Děti s handicapem po předchozí domluvě.

Jezdecko-chovatelský

Hlavním tématem tábora je jezdecký výcvik a poznávání přírody a zvířat - koní, poníků. Děti se dozví, jak se o koně starat, jak je čistit, co vše koně potřebují ke spokojenému životu. Péči o koně si sami vyzkouší a podle svých zkušeností se budou učit základům nebo procházet pokročilejším jezdeckém výcvikem.

Každý den je do programu zařazena jízda na koni na lonži v kroku, v klusu, případně ve cvalu – podle schopností dětí. Pokročilí jezdci jezdí samostatně pod vedením cvičitele. Děti se také seznámí s dalšími zvířátky na statku – oslíkem, ovečkami, králíky a  morčátky. Těšit se mohou také na spoustu her a poznávání nových kamarádů a kamarádek. Tábor je vhodný pro děti ve věku 8-15 let.

Rezervujte si místo na táboře

Pro rezervaci místa na příměstském táboře pošlete vyplněnou a podepsanou přihlášku na e-mail tabory@jarosuvstatek.cz nebo ji můžete i osobně doručit na Jarošův statek. Prohlášení o bezinfektčnosti se odevzdává v den nástupu na tábor s datem tohoto dne.

Tábor Farmář Junior

Informace o táboře
Přihláška

Tábor Jezdecko-chovatelský

Informace o tábořě
Přihláška


Další informace vám rádi podáme na e-mailu tabory@jarosuvstatek.cz nebo na tel.: 736 153 015.

Chcete účast na táboře darovat? Využijte našeho dárkového poukazu zde.

Těšíme se na vás ☺