Zvířata na statku 

Venkovní vzdělávací program založený na přímém kontaktu žáků s prostředím statku a se zvířaty.  Součástí environmentálního programu je exkurze a některá z následujících environmentálních her, zaměřených na zvířata a jejich mláďata.

Pro koho

Ideální pro 15–50 dětí z mateřské školy 

Výjimečně po předchozí domluvě lze příjmout i početnější skupiny (max. 90 dětí).

.

Délka programu

90 minut, včetně vždy 10 minutové přestávky
vždy 8:30 - 10:00 nebo od 10:30 - 12:00     

Vybraný čas uveďte v objednávce.

Cena za dítě

130 Kč/dítě
Minimální cena 1300 Kč.
Vždy na 10 dětí 1 dospělý doprovod zdarma, každá další dospělá osoba 60 Kč.​​​​​​​

Cíle programu

Děti se seznámí s prostředím a zvířaty na statku. Osvojí si názvy všech zvířat chovaných na statku a společně pojmenují samce, samici a jejich mláďata.  Dozví se základní informace o chovaných druzích zvířatvčetně  jejich potřeb a možností soužití s lidmi. Naučí se základním pravidlům komunikace a manipulace se zvířaty. Prakticky si vyzkouší práci na farmě a péči o zvířata. 
 

Program detailně 

  • Exkurze - komentovaná interaktivní prohlídka statku s možností přímého kontaktu se zvířaty. Děti si pod vedením lektora prohlédnou statek i zvířata a v průběhu se o nich dozví spoustu užitečných informací a zajímavostí..
  • Hra na malého ošetřovatele zvířat - děti si pod dozorem lektora v praxi vyzkouší správnou komunikaci a bezpečnou manipulaci s malými i většími zvířaty, péči o jejich srst, vybraná zvířata bude možné pod vedením lektora i nakrmit.
  • Hra - jak „mluví“ zvířata - s dětmi si povídáme o tom, že zvířata se dorozumívají zejména pomocí pohybů těla, zraku, čichu, ale také vydávají různé zvuky. Děti potom zkouší podle obrázků vydávat zvuky zvířat.
  • Hra na zvířátka - děti ve skupince dostanou za úkol ostatním představit „svoje“ zvířátko. Předvést zvuk, který vydává, říct, jak se jmenuje samec, samice a mládě. Děti mohou také zvířátko předvádět nebo o něm zazpívat písničku nebo říct básničku. 

Domluvte si program Zvířata na statku
na Jarošově statku

Pro rezervaci programu vyplňte objednávku.
Doporučujeme si předem ověřit volný termín na čísle 724 576 683 (8:00-13:30)  nebo e-mailové adrese ekoprogramy@jarosuvstatek.cz.
O přijetí objednávky a potvrzení termínu vás budeme informovat.
Těšíme se na vás :-)