Zvířata na statku 

Venkovní vzdělávací program založený na přímém kontaktu žáků s prostředím statku a se zvířaty.  Součástí environmentálního programu je exkurze a některá z následujících environmentálních her, zaměřených na zvířata a jejich mláďata.

Pro koho

Ideální pro 15–90 dětí z mateřské školy 

.

Délka programu

90 minut, včetně vždy 10 minutové přestávky
vždy 8:30 - 10:00 nebo od 10:30 - 12:00     

vybraný čas uveďte v objednávce

Cena za dítě

EVP: 60 Kč, minimálně 600 Kč.
EVP Plus: 100 Kč.

Od 1.4.2021
EVP: 90 Kč, minimálně 600 Kč.
EVP Plus: 120 Kč.

Vždy na 10 dětí 1 dospělý doprovod zdarma, každá další dospělá osoba 60 Kč.

Cíle programu

Děti se seznámí s prostředím a zvířaty na statku. Osvojí si názvy všech zvířat chovaných na statku a společně pojmenují samce, samici a jejich mláďata.  Dozví se základní informace o chovaných druzích zvířatvčetně  jejich potřeb a možnostísoužití s lidmi. Naučí se základním pravidlům komunikace a manipulace se zvířaty. Prakticky si vyzkouší práci na farmě a péči o zvířata. 
 

Program detailně 

  • Exkurze - komentovaná interaktivní prohlídka statku s možností přímého kontaktu se zvířaty. Děti si pod vedením lektora prohlédnou statek i zvířata a v průběhu se o nich dozví spoustu užitečných informací a zajímavostí..
  • Hra na malého farmáře - děti si v praxi vyzkouší jednoduché činnosti na statku, čištění a komunikaci s minikoňmi, poníky a ostatními zvířaty. 
  • Hra - jak „mluví“ zvířata - s dětmi si povídáme o tom, že zvířata se dorozumívají zejména pomocí pohybů těla, zraku, čichu, ale také vydávají různé zvuky. Děti potom zkouší podle obrázků vydávat zvuky zvířat.
  • Hra na zvířátka - děti ve skupince dostanou za úkol ostatním představit „svoje“ zvířátko. Předvést zvuk, který vydává, říct, jak se jmenuje samec, samice a mládě. Děti mohou také zvířátko předvádět nebo o něm zazpívat písničku nebo říct básničku. 

Máte zájem o program Zvířata na statku?

Rádi jej pro vás připravíme. Domluvte si s námi termín na telefonu + 420 732 828 998 nebo e-mailu ekoprogramy@jarosuvstatek.cz

Pro objednání pak slouží tento formulář.