Individuální aktivity se zvířátky

Pro koho jsou Aktivity se zvířátky vhodné?

Aktivity jsou vhodné pro děti již ve věku od 2 let. Děti ve věku 2-5 let absolvují lekci za doprovodu rodiče, starší už mohou bez rodičů. Aktivity není vhodná pro děti s alergií na vlnu nebo zvířecí srst a pro děti se sklonem k agresivitě. Po konzultaci s lektorem je možno zúčastnit se i s dítětem s handicapem.

Průběh lekce v praxi

Děti se přirozeným a nenásilným způsobem seznámí postupně se všemi zvířátky na našem statku - morčátky, králíčky, kočkami, pejskem, ovečkami, poníky, koňmi a oslíkem. Zvířátka je možno pod vedením lektora pomazlit, nakrmit, vyčistit, učesat, napást, projít se s nimi na vodítku nebo se na koni/poníkovi povozit. Za pomocí animoterapeutických prvků se děti učí správné manipulace se zvířátkem a to přispívá k prohloubení jejich zodpovědnosti, rozvoji jejich empatického vnímání, sociálních a komunikačních dovedností a v neposlední řádě také ke zdokonalování hrubé i jemné motoriky.

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné sportovní oblečení na ven a pevnou uzavřenou obuv. V případě nepříznivého počasí pláštěnku a gumáky. V létě doporučujeme namazat opalovacím krémem a během období komárů ochránit repelentním přípravkem. Na vození na poníkovi doporučujeme dlouhé elastické kalhoty. Přilbu a jezdeckou vestu pro dítě můžeme zapůjčit.

Jak se můžete přihlásit?

Termín a náplň lekce se domlouvá přes e-mail info@jarosuvstatek.cz.

Cena

Cena jedné lekce (s vozením či bez) je na 30 min. 300 Kč/dítě a na 60 min. 500 Kč/dítě. V případě účasti 2 a více dětí v programu je za každé další dítě doplatek 100 Kč(Např. 2 děti na 30 min. včetně vození 400 Kč (300 Kč + 100 Kč))