Malý farmář a tvořivá dílnička

Venkovní vzdělávací program založený na přímém kontaktu žáků s prostředím statku a se zvířaty.  Součástí environmentálního programu je exkurze, environmentální hra a tvořivá dílnička:

Pro koho

Ideální pro 15–40 dětí, předškoláky nebo žáky prvního stupně ZŠ.

Délka programu

90 minut,
vždy od 9:30 do 11:00, včetně přestávky 10 minut.

Cena za dítě

EVP: 50 Kč, minimálně 600 Kč.
EVP Plus: 100 Kč.

Vždy na 10 dětí 1 dospělý doprovod zdarma, každá další dospělá osoba 40 Kč.

Cíl programu

Žáci se seznámí s prostředím a zvířaty na statku. Dozví se základní informace o chovaných druzích zvířat včetně jejich potřeb a možností soužití s lidmi. Naučí se základním pravidlům komunikace a manipulace se zvířaty. Prakticky si vyzkouší práci na farmě a péči o zvířata. Vytvoří jednoduchý výrobek z přírodních materiálů a druhotných surovin.

Program detailně

  • Exkurze - komentovaná interaktivní prohlídka statku s možností přímého kontaktu se zvířaty. Děti si pod vedením lektora prohlédnou statek i zvířata a v průběhu se o nich dozví spoustu užitečných informací a zajímavostí..  
  • Hra na malého farmáře - děti si v praxi vyzkouší jednoduché činnosti na statku, čištění a komunikaci s minikoňmi, poníky a ostatními zvířaty.
  • Tvořivá dílnička - jednoduchá výroba z přírodních materiálů nebo druhotných surovin. Náplň tvořivé dílničky může být přizpůsoben tradicím (Velikonoční tvořivá dílna, Vánoční tvořivá dílnička).

Začlenění do výuky

  • MŠ (předškolní vzdělávání): Vzdělávací oblast Dítě a svět
  • ZŠ: Vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět, Průřezové téma environmentální výchova, prvouka, přírodověda, výtvarná výchova, pracovní činnosti

Nullam dolednibar ultricies vehicula

Aenean eu leo quam. Pellentesque ornare sem lacinia quam venenatis vestibulum. Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Aenean lacinia bibendum nulla sed justo consectetur. Donec sed odio duivamus sagittis.

Máte zájem o program Malý farmář a tvořivá dílnička?

Rádi jej pro vás připravíme. Domluvte si s námi termín na telefonu 736 153 015 nebo e-mailu jarosuvstatek@seznam.cz

Pro objednání pak slouží tento formulář.