Hráty se zvířátky

Co jsou Hrátky se zvířátky?

Příjemné a smysluplné trávení volného času s poníky a ostatními zvířaty v příjemném prostředí areálu Jarošova statku. Tato aktivita je určena těm nejmenším dětem ve věku 2 – 5 let v doprovodu jejich rodičů, kteří zde nejsou jen pouhým dozorem nebo pozorovateli, ale aktivně se do programu zapojují a spolupracují s dětmi a lektorem. 

Co je našim cílem?

Umožnit dětem a jejich rodičům prožít jedinečné společné chvíle strávené v kontaktu se zvířaty v příjemném prostředí historického areálu Jarošova statku.

Hravou a nenásilnou formou za využití animoterapeutických prvků podpořit u dětí kladný vztah ke zvířatům a celkově k přírodě.  

Přirozeným způsobem už i ty nejmenší děti učit, jak se správně ke zvířatům chovat, jak s nimi komunikovat a bezpečně manipulovat. S využitím animoterapie také pomůžeme dětem (i rodičům) společně překonat počáteční nedůvěru a strach.

Jednoduchá péče o naše velká i malá zvířata přispívá u dětí k rozvoji jejich empatického vnímání, sociálních a komunikačních dovedností a v neposlední řádě také ke zdokonalování hrubé i jemné motoriky

Průběh lekce v praxi

V rámci pravidelných setkávání dětem v doprovodu rodičů postupně představíme všechny zvířecí obyvatele statku a ukážeme si, jak se o ně správně postarat, aby byla naše zvířátka spokojená. V rámci možností se vždy na jedno z nich zaměříme podrobněji. 
S poníky, ovečkami a kozičkou budeme chodit na procházky (pokud to průběh lekce dovolí, děti na ponících i svezeme). Naučíme se správně pečovat o srst poníků i malých zvířátek, pod dozorem lektora je společně nakrmíme a samozřejmě se budeme často také mazlit   V případě nepříznivého počasí si ukážeme, jak lze z přírodních materiálů kreativně tvořit.

Co s sebou?

Protože se většina programu odehrává venku, doporučujeme vhodné pohodlné sportovní oblečení dle počasí a pevnou uzavřenou obuv. Přilbu pro dítě v případě jízdy na poníkovi můžeme i zapůjčit.

Jak se můžeme přihlásit?

Pokud se budete chtít této aktivity zúčastnit, je nutné si předem zarezervovat místo zasláním zprávy na e-mail petra.kotlarova@post.cz. 
Přihláška ke stažení ZDE.

 Případné DOTAZY Vám rádi zodpovíme na telefonním čísle 724 57 66 83.

Platby, docházka a omluvy

čtvrtek: 150 Kč/lekce (60 min)

sobota: 250 Kč/lekce (120 min)

Přihláška Vás nezavazuje k povinnosti účastnit se všech lekcí (a nemusíte svou neúčast ani omlouvat). Proto se každá lekce platí vždy zvlášť (před začátkem). V případě zájmu o lekci si, prosím, předem zarezervujte místo na e-mailové adrese petra.kotlarova@post.cz. Pokud máte již zarezervované místo a lekce se nemůžete zúčastnit, oznamte nám to, prosím, co nejdřív na tel. číslo 724 57 66 83.

Lektorský tým

Mgr. Petra Kotlárová – čtvrtek

Renáta Janošová – sobota (1x za 14 dní)

Kateřina Macháčková – sobota (1x za 14 dní)

Mgr. Terezie Rozprýmová – čtvrtek i sobota (lektor v záloze)

Těšíme se na Vás :-)