Hrátky se zvířátky

čtvrtek 16:30-17:30
neděle 10:00-12:00

Kroužek je vhodný pro rodiče s dětmi od 2 do 5 let.

Co je našim cílem?

  • Přirozeným způsobem děti učíme, jak se správně ke zvířatům chovat, jak s nimi komunikovat a bezpečně manipulovat. Pravidelnou péčí o zvířata se děti učí i zodpovědnosti, vzájemné důvěře a spolupráci s kamarády.
  • Jednoduchá péče o naše malá i velká zvířata přispívá u dětí k rozvoji jejich empatického vnímání, sociálních a komunikačních dovedností a v neposlední řádě také ke zdokonalování jemné i hrubé motoriky.
  • Umožnit dětem strávit volný čas mezi zvířátky a kamarády v příjemném prostředí areálu Jarošova statku. Pobyt venku na čerstvém vzduchu a kontakt se zvířaty přispívá k jejich vyšší fyzické i psychické odolnosti organismu.
  • Interaktivní a hravou formou za využití animoterapeutických prvků podporujeme u dětí kladný vztah ke zvířatům a k přírodě celkově. S využitím animoterapie také dětem pomáháme překonat počáteční strach a nedůvěru ke zvířatům.

Průběh lekce v praxi

V rámci pravidelných setkávání dětem postupně představíme všechny zvířecí obyvatele statku a v praxi si společně ukážeme, jak se o ně správně postarat, aby byla zvířata spokojená a zdravá. Děti se naučí správně pečovat o srst poníků i malých zvířátek, prohloubí si znalosti v oblasti výživy zvířat a samozřejmě je také budeme společně pravidelně krmit. S oslíkem a poníky budeme chodit na procházky, kde se děti naučí, jak správně a bezpečně držet vodítko a také jak bezpečně se zvířetem manipulovat. Na některých lekcích se děti budou moct na poníkovi i povozit a vyzkoušet si nejkrásnější pohled na svět, pohled z koňského hřbetu.

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné sportovní oblečení na ven a pevnou uzavřenou obuv. V případě nepříznivého počasí pláštěnku a gumáky. V létě doporučujeme namazat opalovacím krémem a během období komárů ochránit repelentním přípravkem. Na ježdění doporučujeme dlouhé elastické kalhoty. Přilbu a jezdeckou vestu pro dítě můžeme zapůjčit. Dětem přibalte také malou svačinku a pití.

Cena

ČTVRTEK - Cena za jednu lekci je 150 Kč. Účast na kroužku se platí předem na účet 3817394319/0800 formou permanentky na 5 lekcí za 750 Kč nebo na 10 lekcí za 1 500 Kč. Do poznámky napiště "HSZ, jméno Vašeho dítěte, 5 nebo 10 lekcí".

NEDĚLE - Cena za jednu lekci je 250 Kč. Účast na kroužku se platí předem na účet 3817394319/0800 formou permanentky na 5 lekcí za 1 250 Kč nebo na 10 lekcí za 2 500 Kč. Do poznámky napiště "HSZ, jméno Vašeho dítěte, 5 nebo 10 lekcí".

Rezervace

Rezervace na jednotlivé lekce a omluvy se řeší přes e-mail info@jarosuvstatek.cz. Pokud se z lekce omluvíte pozdněji než 24 h před začátkem (tj. sobota 10:00), propadá 1 lekce z permanentky.