Malý farmář a tvořivá dílnička

Venkovní vzdělávací program založený na přímém kontaktu žáků s prostředím statku a se zvířaty.  Součástí environmentálního programu je exkurze, environmentální hra a tvořivá dílnička:

Pro koho

Ideální pro 15–90 dětí, předškoláky nebo žáky prvního stupně ZŠ.

Délka programu

90 minut, včetně 10 minutové přestávky
 od 8:30 do 10:00 nebo od 10:30 - 12:00     

vybraný čas uveďte v objednávce

Cena za dítě

EVP: 60 Kč, minimálně 600 Kč.
EVP Plus: 100 Kč.

Vždy na 10 dětí 1 dospělý doprovod zdarma, každá další dospělá osoba 60 Kč.

Cíl programu

Žáci se seznámí s prostředím a zvířaty na statku. Dozví se základní informace o chovaných druzích zvířat včetně jejich potřeb a možností soužití s lidmi. Naučí se základním pravidlům komunikace a manipulace se zvířaty. Prakticky si vyzkouší práci na farmě a péči o zvířata. Vytvoří jednoduchý výrobek z přírodních materiálů a druhotných surovin.

Program detailně

  • Exkurze - komentovaná interaktivní prohlídka statku s možností přímého kontaktu se zvířaty. Děti si pod vedením lektora prohlédnou statek i zvířata a v průběhu se o nich dozví spoustu užitečných informací a zajímavostí..  
  • Hra na malého farmáře - děti si v praxi vyzkouší jednoduché činnosti na statku, čištění a komunikaci s minikoňmi, poníky a ostatními zvířaty.
  • Tvořivá dílnička - jednoduchá výroba z přírodních materiálů nebo druhotných surovin. Náplň tvořivé dílničky může být přizpůsoben tradicím (Velikonoční tvořivá dílna, Vánoční tvořivá dílnička).

Začlenění do výuky

  • MŠ (předškolní vzdělávání): Vzdělávací oblast Dítě a svět
  • ZŠ: Vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět, Průřezové téma environmentální výchova, prvouka, přírodověda, výtvarná výchova, pracovní činnosti

Máte zájem o program Malý farmář a tvořivá dílnička?

Rádi jej pro vás připravíme. Domluvte si s námi termín na telefonu 732 828 998 nebo e-mailu ekoprogramy@jarosuvstatek.cz. 

Pro objednání pak slouží tento formulář.