Malý Farmář

čtrvtek 17:00-18:00

Kroužek je vhodný pro děti od 6 let.

Co je našim cílem?

  • Přirozeným způsobem děti učíme, jak se správně ke zvířatům chovat, jak s nimi komunikovat a bezpečně manipulovat. Pravidelnou péčí o zvířata se děti učí i zodpovědnosti, vzájemné důvěře a spolupráci s kamarády.
  • Jednoduchá péče o naše malá i velká zvířata přispívá u dětí k rozvoji jejich empatického vnímání, sociálních a komunikačních dovedností a v neposlední řádě také ke zdokonalování jemné i hrubé motoriky.
  • Umožnit dětem strávit volný čas mezi zvířátky a kamarády v příjemném prostředí areálu Jarošova statku. Pobyt venku na čerstvém vzduchu a kontakt se zvířaty přispívá k jejich vyšší fyzické i psychické odolnosti organismu.
  • Interaktivní a hravou formou za využití animoterapeutických prvků podporujeme u dětí kladný vztah ke zvířatům a k přírodě celkově.  S využitím animoterapie také dětem pomáháme překonat počáteční strach a nedůvěru ke zvířatům.

Průběh lekce v praxi

V rámci pravidelných setkávání dětem postupně představíme všechny zvířecí obyvatele statku a v praxi si společně ukážeme, jak se o ně správně postarat, aby byla zvířata spokojená a zdravá. Děti se naučí správně pečovat o poníky, králíky a další zvířátka na statku, prohloubí si znalosti v oblasti výživy zvířat a samozřejmě je také budeme společně pravidelně krmit. V zimních měsících si ukážeme jak se správně starat o vybavení, aby nám sloužilo co nejdéle. S oslíkem a poníky budeme chodit na procházky, kde se děti naučí, jak správně a bezpečně držet vodítko a také jak bezpečně se zvířetem manipulovat. Na některých lekcích se děti budou moct na poníkovi i povozit a vyzkoušet si nejkrásnější pohled na svět, pohled z koňského hřbetu.

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné sportovní oblečení na ven a pevnou uzavřenou obuv. V případě nepříznivého počasí pláštěnku a gumáky. V létě doporučujeme namazat opalovacím krémem a během období komárů ochránit repelentním přípravkem. Na ježdění doporučujeme dlouhé elastické kalhoty. Přilbu a jezdeckou vestu pro dítě můžeme zapůjčit. Dětem přibalte také malou svačinku a pití.

Jak se můžete přihlásit?

Před první návštěvou je nutné vyplnit přihlášku níže.

Platby, docházka a omluvy

Cena za jednu lekci je 250 Kč. Účast na kroužku se platí před každou lekcí zvlášť nebo je možné zakoupení permanentky na 10 lekcí za 2 300 Kč. Částku za lekci je možné zaplatit na místě buď hotově nebo kartou. Permanentku můžete zaplatit i na účet 3817394319/0800. Do poznámky napiště "kroužek MF a jméno Vašeho dítěte".
Omluvy z lekcí se řeší přes e-mail a.poukarova@jarosuvstatek.cz nebo na tel.: 724 348 107.

Lektor kroužku

Aneta Poukarová
724 348 107