Minipony

neděle 10:00-12:00

Kroužek je vhodný pro děti od 5 do 10 let.

Co je našim cílem?

  • Jednoduchá péče o naše malá i velká zvířata přispívá u dětí k rozvoji jejich empatického vnímání, sociálních a komunikačních dovedností a v neposlední řádě také ke zdokonalování hrubé i jemné motoriky.
  • Umožnit dětem prožít jedinečné společné chvíle strávené v kontaktu se zvířaty v příjemném prostředí historického areálu Jarošova statku.
  • Hravou a nenásilnou formou za využití animoterapeutických prvků podpořit u dětí kladný vztah ke zvířatům a k přírodě.
  • Přirozeným způsobem děti učit, jak se správně ke zvířatům chovat, jak s nimi komunikovat a bezpečně manipulovat. S využitím animoterapie také pomůžeme dětem společně překonat počáteční nedůvěru a strach.

Průběh lekce v praxi

Velkou část tohoto kroužku strávíme u poníků. Děti se je naučí čistit, vodit a také si na každém kroužku zajezdí a naučí se základní ovládání koně. V rámci pravidelných setkávání dětem postupně představíme všechny zvířecí obyvatele statku a ukážeme si, jak se o ně správně postarat, aby byla všechna zvířátka spokojená. Naučíme se, jak se starat o králíky, včetně krmení nebo péče o srst, dále se děti seznámí s ovečkami, které budou také moct nakrmit. Program je zajištěn i při nepříznivém počasí, kdy se dá jezdit ve vnitřní haličce.

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné sportovní oblečení na ven a pevnou uzavřenou obuv. V případě nepříznivého počasí pláštěnku a gumáky. V létě doporučujeme namazat opalovacím krémem a během období komárů ochránit repelentním přípravkem. Na ježdění doporučujeme dlouhé elastické kalhoty. Přilbu a jezdeckou vestu pro dítě můžeme zapůjčit. Dětem přibalte také malou svačinku a pití.

Jak se můžete přihlásit?

Před první návštěvou je nutné vyplnit přihlášku níže a předem si zarezervovat místo zasláním zprávy na e-mail info@jarosuvstatek.cz. Poté Vám budou na Váš e-mail uvedený v přihlášce chodit termíny lekcí vždy na měsíc dopředu a Vy si můžete rezervovat místa.

Cena

Cena za jednu lekci je 350 Kč. Účast na kroužku se platí předem na účet 3817394319/0800 formou permanentky na 5 lekcí za 1 750 Kč nebo na 10 lekcí za 3 500 Kč. Do poznámky napiště "MINIPONY, jméno Vašeho dítěte 5 nebo 10 lekcí".

Rezervace na jednotlivé lekce a omluvy se řeší přes e-mail info@jarosuvstatek.cz. Pokud se z lekce omluvíte pozdněji než 24 h před začátkem (tj. sobota 10:00), propadá 1 lekce z permanentky.