Minipony

Co je Minipony?

Příjemné a smysluplné trávení volného času s poníky a ostatními zvířaty v příjemném prostředí areálu Jarošova statku. Tato aktivita je určena dětem ve věku 5–10 let.

neděle 10:00-12:00

Co je našim cílem?

  • Umožnit dětem prožít jedinečné společné chvíle strávené v kontaktu se zvířaty v příjemném prostředí historického areálu Jarošova statku.
  • Hravou a nenásilnou formou za využití animoterapeutických prvků podpořit u dětí kladný vztah ke zvířatům a celkově k přírodě.
  • Přirozeným způsobem děti učit, jak se správně ke zvířatům chovat, jak s nimi komunikovat a bezpečně manipulovat. S využitím animoterapie také pomůžeme dětem společně překonat počáteční nedůvěru a strach.
  • Jednoduchá péče o naše velká i malá zvířata přispívá u dětí k rozvoji jejich empatického vnímání, sociálních a komunikačních dovedností a v neposlední řádě také ke zdokonalování hrubé i jemné motoriky.

Průběh lekce v praxi

Velkou část tohoto kroužku strávíme u poníků. Děti se je naučí čistit, vodit a také si na každém kroužku zajezdí a naučí se základní ovládání koně.V rámci pravidelných setkávání dětem postupně představíme všechny zvířecí obyvatele statku a ukážeme si, jak se o ně správně postarat, aby byla všechna zvířátka spokojená. V rámci možností se vždy na jedno z nich zaměříme podrobněji. Naučíme se, jak se starat o králíky, včetně krmení, péče o srst, úklidu klecí a také si děti vyzkouší tzv. Králičí hop. Dále se děti naučí něco o ovečkách, které budou také moci nakrmit. Program je zajištěn i při nepříznivém počasí, kdy se dá jezdit v naší vnitřní haličce.

Co s sebou?

Protože se většina programu odehrává venku, doporučujeme vhodné pohodlné sportovní oblečení dle počasí a pevnou uzavřenou obuv. Na ježdění doporučujeme dlouhé kalhoty. Přilbu a jezdeckou vestu pro dítě v případě jízdy na poníkovi můžeme zapůjčit. Dětem také přibalte malou svačinku a pití.

Jak se můžeme přihlásit?

Pokud si budete chtít tuto aktivitu přijít vyzkoušet poprvé, je nutné si předem zarezervovat místo zasláním zprávy na e-mail pavlina.priviczerova@seznam.cz.

Platby, docházka a omluvy

Cena za jednu lekci je 350Kč. Účast na kroužku se platí před každou lekcí zvlášť. Částku za lekci je možné uhradit v hotovosti nebo kartou.
Omluvy se řeší přes e-mail pavlina.priviczerova@seznam.cz nebo přes tel. konkrétního lektora. Částka za lekci propadá, pokud omluva přijde později než 24 hodin před začátkem lekce.

Lektor kroužku

Bc. Pavlína Priviczerová
+420 731 253 683