Příměstské tábory na Jarošově statku

“A proč potřebuje ty podkovy?” Nechte děti vyzkoušet si roli farmáře nebo jezdce na statku mezi živými zvířaty. Poznají, že se zvířátky to není jen zábava, ale i práce a zodpovědnost.  

To vše každé prázdniny na Jarošově statku ve Studénce, 15 minut autem z Ostravy.  

Termíny táborů pro rok 2021

5. - 9.7.

Malý Farmář - PLNĚ OBSAZEN
Jezdecko-chovatelský 4. turnus - POSLEDNÍ MÍSTO

2. - 6.8. Farmář Junior - VOLNÁ MÍSTA
Jezdecko-chovatelský 3. turnus - PLNĚ OBSAZEN
12. - 16.7. Farmář Junior - PLNĚ OBSAZEN 9. - 13.8. Farmář Junior - POSLEDNÍ MÍSTO
19. - 23.7.

Jezdecko-chovatelský 1. turnus PLNĚ OBSAZEN

16. - 20.8. Jezdecko-chovatelský 2. turnus - PLNĚ OBSAZEN
Malý Farmář - VOLNÁ MÍSTA
26. - 30.7. Farmář Junior - VOLNÁ MÍSTA 23. - 27.8. Malý Farmář - PLNĚ OBSAZEN

Farmář Junior

Hlavním tématem tábora je poznávání přírody a zvířat na statku - koní, poníků a dalších zvířátek. Děti se dozví, jak se o zvířata na statku starat, jak je čistit a krmit a co vše potřebují ke spokojenému životu. Základní „farmářské“ činnosti si samy vyzkouší, stejně jako nejkrásnější pohled na svět – pohled z koňského hřbetu.

Do programu je zařazena jízda na koni nebo poníkovi s vodičem. Děti se také seznámí s dalšími zvířátky na statku – oslíkem Karkulkou, holandskými mini kozami, quessantskými mini ovečkami, králíky a morčaty a pomohou se o ně starat. Těšit se mohou také na spoustu her, zábavy, pohybu, procházky, tvořivé dílny a poznávání nových kamarádů a kamarádek. Doporučený věk dětí na tábor je 8-15 let, mladší děti po konzultaci s rodiči.

Děti s handicapem po předchozí domluvě.

Malý Farmář

Hlavním tématem tábora je poznávání přírody a zvířat na statku - koní, poníků a dalších zvířátek. Táborové aktivity jsou upraveny pro děti ve věku od 4 do 8 let. Děti se formou her dozví základní informace o zvířátkách na statku, jak se o ně starat, jak je čistit a krmit a co vše potřebují ke spokojenému životu. Základní „farmářské“ činnosti si také samy vyzkouší.

Do programu je zařazena jízda na poníkovi s vodičem. Děti se také seznámí s dalšími zvířátky na statku – oslíkem Karkulkou, holandskými mini kozami, quessantskými mini ovečkami, králíky a morčaty a pomohou se o ně starat. Těšit se mohou také na spoustu her, zábavy, pohybu, procházky, tvořivé dílny a poznávání nových kamarádů a kamarádek. Doporučený věk dětí na tábor je 4-8 let, starší děti po konzultaci s rodiči.

Děti s handicapem po předchozí domluvě.

Jezdecko-chovatelský

Hlavním tématem tábora je jezdecký výcvik a poznávání přírody a zvířat - koní, poníků. Děti se dozví, jak se o koně starat, jak je čistit, co vše koně potřebují ke spokojenému životu. Péči o koně si sami vyzkouší a podle svých zkušeností se budou učit základům nebo procházet pokročilejším jezdeckém výcvikem.

Každý den je do programu zařazena jízda na koni na lonži nebo s vodičem v kroku, v klusu, případně ve cvalu – podle schopností dětí. Pokročilí jezdci jezdí samostatně pod vedením cvičitele. Děti se také seznámí s dalšími zvířátky na statku – oslíkem, holandskými minikozičkami, králíky a  morčátky. Těšit se mohou také na spoustu her a poznávání nových kamarádů a kamarádek. Tábor je vhodný pro děti ve věku 8-15 let.


Pozn.: Věk dětí u táborů Malý Farmář a Farmář Junior je pouze doporučený. Pokud máte děti sourozence (věk například 5 a 9 let) a chtěli byste je přihlásit na stejný turnus, napiště nám na e-mail tabory@jarosuvstatek.cz a my Vám rádi doporučíme, který tábor by byl pro Vaše děti lepší.

Rezervujte si místo na táboře

Pro rezervaci místa na příměstském táboře pošlete vyplněnou a podepsanou přihlášku na e-mail tabory@jarosuvstatek.cz nebo osobně doručit na Jarošův statek. Prohlášení o bezinfektčnosti se odevzdává v den nástupu na tábor s datem tohoto dne.

Tábor Farmář Junior

Informace o táboře
Přihláška
Prohlášení o bezinfekčnosti

Tábor Malý Farmář

Informace o táboře
Přihláška
Prohlášení o bezinfekčnosti

Tábor Jezdecko-chovatelský

Informace o táborě
Přihláška
Prohlášení o bezinfekčnosti


Další informace vám rádi podáme na e-mailu tabory@jarosuvstatek.cz nebo na tel.: 736 153 015.

Těšíme se na vás ☺