Příměstské tábory na Jarošově statku

“A proč potřebuje ty podkovy?” Nechte děti vyzkoušet si roli farmáře nebo jezdce na pravém statku. Poznají, že se zvířátky to není jen zábava, ale i práce a zodpovědnost.  

To vše každé prázdniny na Jarošově statku ve Studénce, 15 minut autem z Ostravy.  

Termíny táborů pro rok 2021

1. - 2.7. ??? 3. - 6.8. Jezdecko-chovatelský
5. - 9.7. Malý Farmář 9. - 13.8. Farmář Junior
12. - 16.7. Farmář Junior 16. - 20.8. Jezdecko-chovatelský
19. - 23.7. Jezdecko-chovatelský 23. - 27.8. Malý Farmář
26. - 30.7. Farmář Junior 30. - 31.8. ???

Farmář Junior

Hlavním tématem tábora je poznávání přírody a zvířat na statku - koní, poníků a dalších zvířátek. Děti se dozví, jak se o zvířata na statku starat, jak je čistit a krmit a co vše potřebují ke spokojenému životu. Základní „farmářské“ činnosti si samy vyzkouší, stejně jako nejkrásnější pohled na svět – pohled z koňského hřbetu.

Do programu je zařazena jízda na koni nebo poníkovi s vodičem. Děti se také seznámí s dalšími zvířátky na statku – oslíkem Karkulkou, holandskými mini kozami, quessantskými mini ovečkami, králíky a morčaty a pomohou se o ně starat. Těšit se mohou také na spoustu her, zábavy, pohybu, procházky, tvořivé dílny a poznávání nových kamarádů a kamarádek. Doporučený věk dětí na tábor je 8-15 let, mladší děti po konzultaci s rodiči.

Tábory jsou vhodné i pro děti s handicapem.

Malý Farmář

Hlavním tématem tábora je poznávání přírody a zvířat na statku - koní, poníků a dalších zvířátek. Táborové aktivity jsou upraveny pro děti ve věku od 4 do 7 let. Děti se formou her dozví základní informace o zvířátkách na statku, jak se o zvířata na statku starat, jak je čistit a krmit a co vše potřebují ke spokojenému životu. Základní „farmářské“ činnosti si také samy vyzkouší.

Do programu je zařazena jízda na poníkovi s vodičem. Děti se také seznámí s dalšími zvířátky na statku – oslíkem Karkulkou, holandskými mini kozami, quessantskými mini ovečkami, králíky a morčaty a pomohou se o ně starat. Těšit se mohou také na spoustu her, zábavy, pohybu, procházky, tvořivé dílny a poznávání nových kamarádů a kamarádek. Doporučený věk dětí na tábor je 4-7 let, starší děti po konzultaci s rodiči.

Tábory jsou vhodné i pro děti s handicapem.

Jezdecko-chovatelský

Hlavním tématem tábora je jezdecký výcvik a poznávání přírody a zvířat - koní, poníků. Děti se dozví, jak se o koně starat, jak je čistit, co vše koně potřebují ke spokojenému životu. Péči o koně si sami vyzkouší a podle svých zkušeností se budou učit základům nebo procházet pokročilejšímu jezdeckému výcviku.

Každý den je do programu zařazena jízda na koni na lonži nebo s vodičem v kroku, v klusu, případně ve cvalu – podle schopností dětí. Pokročilí jezdci jezdí samostatně pod vedením cvičitele. Děti se také seznámí s dalšími zvířátky na statku – oslíkem, holandskými minikozičkami, králíky a  morčátky. Těšit se mohou také na spoustu her a poznávání nových kamarádů a kamarádek. Tábor je vhodný pro děti ve věku 8-15 let.

Rezervujte si místo na táboře

Pro rezervaci místa na příměstském táboře pošlete vyplněnou a podepsanou přihlášku na e-mail tabory@jarosuvstatek.cz nebo osobně doručit na Jarošův statek. Prohlášení o bezinfektčnosti se odevzdává v den nástupu na tábor s datem tohoto dne.

Tábor Malý Farmář, Farmář Junior

Informace o táboře
Přihláška
Prohlášení o bezinfekčnosti
Další informace vám rádi podáme na e-mailu tabory@jarosuvstatek.cz nebo na čísle 732 533 769.

Tábor Jezdecko-chovatelský

Informace o táborě
Přihláška
Prohlášení o bezinfekčnosti
Další informace vám rádi podáme na e-mailu tabory@jarosuvstatek.cz nebo na čísle 732 533 769.

Těšíme se na vás ☺