Jezdecký kroužek

pondělí 16:00 - 18:00 - pokročilí
 středa 16:00 - 18:00 - začátečníci a mírně pokročilí

Kroužek je vhodný pro děti od 8 let.

Co je našim cílem?

V rámci kroužku naučit děti:

  • bezpečné manipulaci a komunikaci s koňmi,
  • korektním jezdeckým základům, které děti mohou dále zdokonalovat,
  • koně vyčistit, nasedlat a nauzdit,
  • uvolněnému rovnovážnému sedu, jemné ruce a vnímání koně,
  • základům práce ze země,
  • přirozeným způsobem děti učit, jak se správně ke koním chovat a jak se s nimi dorozumět,
  • umožnit dětem prožít jedinečné společné chvíle strávené v kontaktu s koňmi a v malém kamarádském kolektivu.

Průběh kroužku v praxi

 pondělí 16:00 - 18:00 - kroužek pro pokročilé děti
 středa   16:00 - 18:00 - kroužek pro začátečníky a mírně pokročilé děti

Kapacita je 6 dětí/kroužek.

V kroužku pro začátečníky a mírně pokročilé se lektor věnuje dětem jednotlivě a výcvik probíhá na lonži, dokud nejsou děti schopné samostatného ovládání koně. Ostatní děti s druhou lektorkou probírají teorii a praktické činnosti kolem koní (dozvídají se základní informace o koních, učí se pojmenovávat části těla koně, vybavení, účastní se přípravy krmení, péče. koně aj.).

V kroužku pro pokročilé děti jezdí na koních samostatně a soustředí se na odbornější práci s koněm. Protože děti ovládají koně samostatně, může na jízdárně jezdit více koní současně a dětem se tím prodlouží čas strávený na hřbetu koně.

Program probíhá i při nepříznivém počasí, kdy se dá jezdit ve vnitřní haličce. Časový harmonogram může být upraven vzhledem k počasí.
 
Vzhledem k tomu, že náplní jezdeckých kroužků je zejména jezdecký výcvik, doporučujeme jako doplňkovou aktivitu účast alespoň 1x za měsíc na aktivitě Den u koní, kde děti kromě ježdění získají také další teoretické znalosti a praktické dovednosti z oblasti chovu a výcviku koní, na které v průběhu kroužku není čas, ale které jsou pro celkové pochopení jezdeckého umění nezbytné.

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné sportovní oblečení na ven a pevnou uzavřenou obuv. V případě nepříznivého počasí nešustivé nepromokavé oblečení a gumáky. V létě doporučujeme namazat opalovacím krémem a během období komárů ochránit repelentním přípravkem. Na ježdění doporučujeme dlouhé elastické kalhoty. Přilbu a jezdeckou vestu zapůjčíme. Děti si mohou vzít blok a pero na poznámky. Naše koně jsou hodné a vychované, přesto však doporučujeme mít uzavřeno úrazové pojištění.
Kartičku pojištovny nebo její kopii.

Cena

Začátečníci a mírně pokročilí (středa) - Cena za jednu lekci (2 hodiny) je 400 Kč. Účast na kroužku se platí předem na účet 3817394319/0800 formou permanentky na 5 lekcí za 2 000 Kč nebo na 10 lekcí za 4 000 Kč. Do poznámky napiště "JK, jméno Vašeho dítěte 5 nebo 10 lekcí".

Pokročilí (pondělí) - Cena za jednu lekci (2 hodiny) je 500 Kč. Účast na kroužku se platí předem na účet 3817394319/0800 formou permanentky na 5 lekcí za 2 500 Kč nebo na 10 lekcí za 5 000 Kč. Do poznámky napiště "JK, jméno Vašeho dítěte 5 nebo 10 lekcí".

Přihlášené dítě má automaticky rezervované všechny dny, kdy probíhá kroužek. V případě, že se nebude moci zúčastnit, je možné se z jednotlivého dne omluvit, nejméně však 24 hodin předem, abychom byli schopni kontaktovat náhradníka. V případě, že je dítě omluveno později, lekce z permanentky propadá.Lektoři kroužku

Eliška Aldersová
602 260 246
vedoucí lektorka