Příměstské tábory
na Jarošově statku

“A proč potřebuje ty podkovy?” Nechte děti vyzkoušet si roli farmáře nebo jezdce na statku mezi živými zvířaty. Poznají, že se zvířátky to není jen zábava, ale i práce a zodpovědnost.  

To vše každé prázdniny na Jarošově statku ve Studénce,
15 minut autem z Ostravy.  

Termíny táborů pro rok 2024

Červenec

Srpen

1.7.-5.7.

Malý Farmář kapacita 10 dětí
Jezdecko-chovatelský kapacita 6 dětí - tábor je již plně obsazen

5.8.-9.8. Hrátky se zvířátky - tábor pro rodiče s dětmi
kapacita 10 dětí + rodiče
8.7.-12.7. Malý Farmář kapacita 20 dětí 12.8.-16.8. Malý Farmář kapacita 10 dětí - poslední 3 volná místa
Jezdecko-chovatelský kapacita 15 dětí
15.7.-19.7. Malý Farmář kapacita 10 dětí- tábor je již plně obsazen
Jezdecko-chovatelský kapacita 10 dětí
Minipony kapacita 10 dětí
19.8.-23.8. Hrátky se zvířátky - tábor pro rodiče s dětmi
kapacita 10 dětí + rodiče - poslední volné místo
22.7.-26.7.

Hrátky se zvířátky - tábor pro rodiče s dětmi
kapacita 10 dětí + rodiče - tábor je již plně obsazen
Minipony kapacita 10 dětí

26.8.-30.8. Malý Farmář kapacita 10 dětí
Jezdecko-chovatelský kapacita 15 dětí - tábor je již plně obsazen
29.7.-2.8. Malý Farmář kapacita 10 dětí
Jezdecko-chovatelský kapacita 10 dětí - tábor je již plně obsazen

Přihlášky informace k jednotlivým táborům a další dokumenty naleznete níže na stránce.

Malý Farmář

Hlavním tématem tábora je poznávání přírody a zvířat na statku - koní, poníků a dalších zvířátek. Děti se dozví, jak se o zvířata na statku starat, jak je čistit a krmit a co vše potřebují ke spokojenému životu. Základní „farmářské“ činnosti si samy vyzkouší, stejně jako nejkrásnější pohled na svět – pohled z koňského hřbetu.

Do programu je zařazena jízda na koni nebo poníkovi s vodičem. Děti se také seznámí s dalšími zvířátky na statku – oslíkem Karkulkou, quessantskými mini ovečkami, králíky a morčaty a pomohou se o ně starat. Těšit se mohou také na spoustu her, zábavy, pohybu, procházky, tvořivé dílničky a poznávání nových kamarádů a kamarádek.

Doporučený věk dětí na tábor je 6-15 let, mladší děti po konzultaci s rodiči. Děti s handicapem po předchozí domluvě. Cena 5-ti denního turnusu je 3 900 Kč/dítě.

Jezdecko-chovatelský

Hlavním tématem tábora je jezdecký výcvik a poznávání přírody a zvířat - koní, poníků. Děti se dozví, jak se o koně starat, jak je čistit, co vše koně potřebují ke spokojenému životu. Péči o koně si sami vyzkouší a podle svých zkušeností se budou učit základům nebo procházet pokročilejším jezdeckém výcvikem.

Každý den je do programu zařazena jízda na koni na lonži v kroku, v klusu, případně ve cvalu – podle schopností dětí. Pokročilí jezdci jezdí samostatně pod vedením cvičitele. Děti se také seznámí s dalšími zvířátky na statku – oslíkem, ovečkami, králíky a  morčátky. Těšit se mohou také na spoustu her a poznávání nových kamarádů a kamarádek.

Tábor je vhodný pro děti ve věku 8-15 let. Děti s handicapem po předchozí domluvě. Cena 5-ti denního turnusu je 4 500 Kč/dítě.

Hrátky se zvířátky

Tábor pro rodiče s dětmi od 8 do 12 hodin. Vlastním poznáváním vedeme děti k ochraně přírody a pomáháme formovat jejich empatii a zodpovědnost. Jednoduchá péče o naše malá i velká zvířata přispívá u dětí k rozvoji jejich empatického vnímání, sociálních a komunikačních dovedností a v neposlední řádě také ke zdokonalování jemné i hrubé motoriky. Aktivity na táboře umožní dětem kontakt s živými zvířaty, mnohým i první v jejich životě. Pod dohledem lektorů se naučí, jak ke zvířátkům přistupovat a jak s nimi zacházet, aby to bylo bezpečné a příjemné jak pro děti, tak i pro zvířata.

Děti se v doprovodu rodičů a lektora nejprve seznámí se všemi zvířaty na statku – s koňmi a poníky, s oslicí Karkulkou, quessantskými ovečkami, s králíky, morčaty a našimi všudypřítomnými kočkami. Zábavnou formou dětem ukážeme, jak se o zvířata na statku starat, jak je čistit a krmit a co vše potřebují ke spokojenému životu. Formou hry na malého farmáře si děti vyzkouší každodenní péči o zvířata a také nejkrásnější pohled na svět – pohled z koňského hřbetu (poník je vždy veden vodičem). Kromě péče o zvířata se děti mohou také těšit na spoustu her, zábavy, pohybu, procházek po malebném okolí, na tvořivé dílny, a především na poznávání nových kamarádů a kamarádek.

Tábor je vytvořen pro rodiče s dětmi ve věku 2-6 let. Děti s handicapem po předchozí domluvě. Cena 5-ti denního turnusu je 1 200 Kč/dítě500 Kč/dospělý.

Minipony

Z důvodu velké obliby Jezdecko-chovatelského příměstského tábora a zájmu mladších dětí jsme se rozhodli vytvořit nový tábor MINIPONY, který byl vytvořen podle našeho pravidelného kroužku MINIPONY. Tábor je uzpůsoben věku a schopnostem dětí.

Hlavním tématem tábora je jezdecký výcvik a poznávání přírody a zvířat - koní, poníků. Děti se dozví, jak se o pníky starat, jak je čistit, co vše poníci potřebují ke spokojenému životu. Péči o poníky si sami vyzkouší a budou se učit základům jezdeckého výcviku. 

Každý den je do programu zařazena jízda na poníkovi na lonži v kroku nebo v klusu, dle schopností dětí. Pokročilí jezdci jezdí samostatně pod vedením cvičitele. Děti se také seznámí s dalšími zvířátky na statku – oslíkem, ovečkami, králíky a  morčátky. Těšit se mohou také na spoustu her a poznávání nových kamarádů a kamarádek.

Tábor je vhodný pro děti ve věku 6-10 let. Děti s handicapem po předchozí domluvě. Cena 5-ti denního turnusu je 4 500 Kč/dítě.

Rezervujte si místo na táboře

Pro rezervaci místa na příměstském táboře pošlete vyplněnou a podepsanou přihlášku na e-mail tabory@jarosuvstatek.cz nebo ji můžete i osobně doručit na Jarošův statek. Prohlášení o bezinfektčnosti se odevzdává v den nástupu na tábor s datem tohoto dne.

Ještě před odesláním přihlášky si prosíme stáhněte a přečtěte soubor s informacemi k danému táboru.
Děkujeme.Další informace vám rádi podáme na e-mailu tabory@jarosuvstatek.cz nebo na tel.: 731 600 697.
Těšíme se na Vás 😊

Chcete účast na táboře darovat? Využijte našeho dárkového poukazu zde.