Přírodní trailová dráha pro děti na koních a ponících 2021

Účel projektu

Účelem projektu bylo postavit přírodní trailovou dráhu. Překonávání překážek s koňmi, poníky nebo jinými zvířaty pomáhá dětem rozvíjet koordinaci a jejich fyzické dovednosti, podporuje jejich psychický rozvoj a sebedůvěru.

Komu projekt prospěje

Projekt prospívá zejména dětem, a to jak zdravým, tak handicapovaným, a také jejich rodičům.

Překonávání přírodních překážek s koňmi, poníky nebo jinými zvířaty pomáhá dětem rozvíjet koordinaci a jejich fyzické dovednosti, zlepšuje jejich jezdecké umění a schopnost komunikovat a spolupracovat se zvířaty. Zároveň podporuje jejich psychický rozvoj, sebedůvěru a kladný vztah k přírodě a zvířatům.

Tyto aktivity vytáhnou děti od počítačů a televize a umožní jim smysluplně trávit volný čas pohybem venku na čerstvém vzduchu. Přispívají ke snížení zdravotních rizik, které u dětí poslední dobou často vidíme a naopak posilují jejich imunitu. Handicapovaným dětem pomáhají rozvíjet jemnou i hrubou motoriku. Děti tyto aktivity milují a působí velkou radost jak jim samotným, tak jejich rodičům. Celkově tak přispívají ke zdravému vývoji dětí jak po fyzické, tak psychické stránce. Vzhledem k tomu, že s menšími dětmi se často zapojují i rodiče, tyto aktivity podporují i příznivé rodinné klima.