Příběh zatoulaných tlapek

Co dělat, když na ulici najdu ztraceného pejska nebo odložené koťátko? Co když uvidím při procházce v přírodě malého zajíčka nebo ježka? Jsem připraven vzít si domů zvířátko z útulku? Celým programem nás bude provázet adoptovaná fenka Happy, která úspěšně překonala ochrnutí zadních končetin po ošklivém pádu u původních majitelů.

5% z každého uskutečněného programu poputuje občanskému sdružení Moj Život na záchranu opuštěných pejsků a kočiček. Děkujeme, že pomáháte.

Cíl programu

Uvědomnění si zodpovědnosti za zvíře, které si pořídíme a povinností, které provází vlastnění domácího mazlíčka. Děti zjistí, jak se nejlépe zachovat, když venku najdou opuštěného pejska, ježka nebo třeba zajíčka.

Detailní popis programu najdete níže.

Pro koho

Pro 1. i 2. stupeň ZŠ
15-30 dětí
Vhodný i pro děti se speciálními potřebami

Délka programu

90 minut, včetně 10 minutové přestávky
8:30 - 10:00 nebo 10:30 - 12:00

Cena za dítě

145 Kč/dítě
Minimální cena 2 175 Kč.
Vždy na 10 dětí 1 dospělý doprovod zdarma, každá další dospělá osoba 70 Kč.

Období

Celoročně
Program neprobíhá ve středy.

Program detailně

Děti zkusí přijít na to, na co myslet před pořízením zvířete, jaké strasti mohou majitele během jeho života doprovázet, jakou péči je mu potřeba koždodenně poskytnout, aby bylo spokojené. Uvědomí si zodpovědnst za zvíře, které vlastníme, i když onemocní nebo se mu stane úraz. Děti se zamyslí na tím, jak zamezit odložení zvířátek do útulku.

V rámcí tohoto programu absolvují:

  • Povídání si o zvířátkách - společně si popovídáme o zodpovědnostech majitele zvířátka, jak dlouho takové zvířátko žije, co vše je potřeba, aby bylo spokojené a co máme udělat, když venku najdeme opuštěné zvířátko, co dělat když najdou domácí zvíře na ulici, když najdou divoké, povinnosti při koupi nového zvířete.
  • Přímý kontakt se zvířátkem - děti si budou moct vybrané zvířátko pohladit, pomazlit se s ním. Také se dozví základy komunikace zvířátek s lidmi - podle čeho poznáme, že má zvíře strach nebo je veselé?
  • Hru na ošetřovatele zvířat - v praxi si žáci vyzkouší čištění a péči o vybrané zvířátko.

Objednávka ekologického výukového programu 

Pro objednání programu klikněte zde.

E-mail: ekoprogramy@jarosuvstatek.cz

O přijetí objednávky a potvrzení termínu Vás budeme informovat e-mailem.

Těšíme se na Vás :-)