Příběh zatoulaných tlapek

Co dělat, když na ulici najdu ztraceného pejska nebo odložené koťátko? Co když uvidím při procházce v přírodě malého zajíčka nebo ježka? Jsem připraven vzít si domů zvířátko z útulku? Celým programem nás bude provázet adoptovaná fenka Happy, která úspěšně překonala ochrnutí zadních končetin po ošklivém pádu u původních majitelů.

Cíl programu

Uvědomnění si zodpovědnosti za zvíře, které si pořídíme a povinností, které provází vlastnění domácího mazlíčka  Děti zjistí, jak se nejlépe zachovat, když venku najdou opuštěného pejska, ježka nebo třeba zajíčka.

Detailní popis programu najdete níže.

Pro koho

Pro 1. i 2. stupeň ZŠ
15-30 dětí
Vhodný i pro děti se speciálními potřebami

Délka programu

60 minut, včetně 10 minutové přestávky
9:00 - 10:00 nebo 11:00 - 12:00

Cena za dítě

110 Kč/dítě
Minimální cena 1 650 Kč.
Vždy na 10 dětí 1 dospělý doprovod zdarma, každá další dospělá osoba 60 Kč.

Období

září - listopad
duben - červen
Program probíhá pouze v pondělky a v pátky.

Program detailně

Žáci jsou rozděleni do několika menších skupin a procházejí jednotlivá stanoviště v menším počtu, aby byla zajištěna jejich bezpečnost i bezpečnost zvířat. Program je vždy přizpůsoben věku a schopnostem dětí.

Děti zkusí přijít na to, na co myslet před pořízením zvířete, jaké strasti mohou majitele během jeho života doprovázet, jakou péči je mu potřeba koždodenně poskytnout, aby bylo spokojené. Uvědomí si zodpovědnst za zvíře, které vlastníme, i když onemocní nebo se mu stane úraz. Děti se zamyslí na tím, jak zamezit odložení zvířátek do útulku.

V rámcí tohoto programu absolvují:

  • Povídání si o zvířátkách - společně si popovídáme o zodpovědnostech majitele zvířátka, jak dlouho takové zvířátko žije, co vše je potřeba, aby bylo spokojené a co máme udělat, když venku najdeme opuštěné zvířátko.
  • co dělat když najdou domácí zvíře na ulici, když najdou divoké, povinnosti při koupi nového zvířete
  • Přímý kontakt se zvířátkem - děti si budou moct vybrané zvířátko pohladit, pomazlit se s ním. Také se dozví základy komunikace zvířátek s lidmi - podle čeho poznáme, že má zvíře strach nebo je veselé?
  • Hru na ošetřovatele zvířat - v praxi si žáci vyzkouší čištění a péči o vybrané zvířátko.

Objednávka ekologického výukového programu 

Pro objednání programu klikněte zde.

Koordinátor EVP: Alena Zuzaníková, tel.: 774 129 844, e-mail: ekoprogramy@jarosuvstatek.cz

O přijetí objednávky a potvrzení termínu Vás budeme informovat e-mailem.

Těšíme se na Vás :-)