Jak objednat ekologický program?

Před objednáním ekologockého vzdělávacího programu si prosím přečtěte následující návod.

Termín objednávání programu

Pro období září 2023-únor 2024 přijímáme objednávky od 4.9.2023.

Návod k objednání ekologického výukového programu

1) Vyberte si z naší nabídky ekologických programů:

2) Přečtěte si informace a obecné podmínky k účasti na programu uvedené níže.

3) Ověřte si u našeho koordinátora EVP volný termín:

4) Po vzájemném odsouhlašení termínu vyplňte objednávkový formulář.

Informace a obecné podmínky k účasti na EVP

Cena programu

Účastnické poplatky za jednotlivé ekologické programy se liší dle délky a typu programu. Cena pro jednoho účastníka je uvedena u každého výukového programu. Minimální počet platících účastníků na jeden program je 15. Na 10 dětí je vždy 1 dospělý doprovod zdarma, každý další dospělý hradí poplatek dle typu programu. Asistenti dětí se speciálními potřebami mají vstup zdarma.

Storno podmínky

Objednání ekologického výukového programu je závazné. Pokud se z vážných důvodů (např. karanténa školy) nebudete moci zúčastnit, budeme se snažit Vám vyjít vstříc a najít náhradní termín. V případě, že se telefonicky neomluvíte z Vámi objednaného programu nejpozději předchozí pracovní den do 13:00, bude Vám účtován storno poplatek 1 000,- Kč.

Odpovědnost

Za žáky nese zodpovědnost doprovázející pedagog. V průběhu programu děti většinou dělíme do skupin po 10 - 20 žácích dle typu programu, je tedy třeba zajistit takový počet pedagogů, aby měla každá skupina svůj dozor. Lektor zodpovídá výhradně za kvalitu a obsah programu.

Oblečení

Programy probíhají ve venkovním prostředí a v původních stavbách, které nelze vytápět. Oblečení dětí proto doporučujeme přizpůsobit odpovídající roční době, v chladnějších dnech je vhodné mít teplejší oblečení. Vezměte si pohodlné oblečení do přírody, které je možné ušpinit. Kvůli bezpečnosti doporučujeme pevné uzavřené boty i v letním období. V létě je vhodné mít pokrývku hlavy a v deštivém počasí pláštěnku gumáky. V případě objednání programu s vozením na koni je nutné mít dlouhé elastické kalhoty.

Doporučení

V období komárů doporučujeme zvážit odchranu repelentem, v létě opalovacím krémem. Hlavně v jarních měsících je vhodné zjistit od žáků případné alergie a požádat rodiče, aby děti vybavili potřebnými léky na sennou rýmu, oteklé a svědící oči...

Před začátkem programu

Sraz je 15 minut před začátkem smluveného programu před hlavní bránou do areálu Jarošova statku. Vyčkejte zde prosím na příchod Vašeho lektora. Dřívější vstup je možný pouze po předchozí domluvě. Prosíme o dochvilnost, z důvodu dalších navazujících skupin nelze program časově na poslední chvíli posunout. Po ukončení programu prosíme o opuštění areálu do 15 minut, aby bylo možné bezpečně prostřídat skupiny dětí z různých vzdělávacích institucí.

Průběh programu za nepříznivého počasí

Ekologické výukové programy probíhají za každého počasí. V případě velmi nepříznivého počasí probíhají programy v krytých venkovních nebo ve vnitřních prostorách. Vyhrazujeme si však právo průběh programu přizpůsobit aktuálním podmínkám.

Občerstvení a suvenýry

V areálu Jarošova statku je možnost zakoupení drobného občerstvení (kávy, horké čokolády, nealko nápoje, tyčinky apod.). Děti si mohou zakoupit upomínkové předměty (bločky se zvířátky, záložky...)

Jak se k nám dostat?

  • Autobusem č. 611, 623, 629, 677 na zastávku "Studénka - Dělnický dům", odtud je to pěšky cca 7 minut, dle mapky napravo.
  • Vlakem na zastávku "Studénka" nebo "Studénka-město", poté pěšky či autobusem.
  • Pokud pojedete dle navigace, zadejte adresu "Na Trávníkách, 742 13 Studénka"
  • Autem k nám prosím jezděte co nejméně, abyste spolu s námi pomáhali šetřit životní prostředí :-)